Badanie plodnosci olsztyn

Badanie płodności u mężczyzn polega przede każdym na badaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest kluczowym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które wypływają z założeń i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem badania są więc plemniki.

Jak powinno wykonać się badanie?Pytanie to powinno się wykonać w momencie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez względu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je zakończyć również po różnego sposobu obrazach w miejscowości krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed przystąpieniem do poszukiwania muszą stać osiągnięte określone standardy. Negatywnie na produkt mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi okres abstynencji płciowej (próbka powinna stać dostana w stanie 2-7 dni od stosunku), przebyte choroby (szczególnie te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a i nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna i zostać oddana w jednoznaczny środek.Badanie nasienia polega na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich energia i ruchliwość). Dodatkowo wydobywa się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem podawane są jeszcze inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u mężczyzn poleca się i nowego rodzaju badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i wszelkiego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą być zarówno wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się to pytania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Istnieje ostatnie tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Określa ono rozwiązanie kojarzenia się przeciwciał z plemnikiem. Wymaga być ich naprawdę dużo mocno, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są też różnego typu infekcje. W końcu ich usunięcia robione są badania mikrobiologiczne.