Czy in vitro leczy

Jeszcze więcej par boryka się z tematami powiązanymi z niepłodnością. Współczesna medycyna oferuje wiele metod walki z niepłodnością, ale czasami nie służą one liczonych efektów. Najskuteczniejszą z nich jest pokrycie invitro, które polega na zapłodnieniu komórki jajowej poza organizmem kobiety. Na czym konkretnie polega ten proces?
Przed dołączeniem do zabiegu kobieta powinna przejść kurację hormonalną polegającą na zażywaniu odpowiednich środków, które uważają zbyt zadanie pobudzenie produkcji komórek jajowych. Dzięki stymulacji, w terminie jednego cyklu jajniki mogą uwolnić nawet kilkanaście jajeczek. Leki dostarczane są najczęściej drogą iniekcji podskórnej. Kolejnym stanem jest uzyskanie dojrzałych komórek jajowych. Po znieczuleniu pacjentki, lekarz nakłuwa jajniki igłą i uzyskuje spośród nich gamety. Na obecnym stopniu mężczyzna powinien oddać nasienie. Pobrane komórki jajowe zostają zapłodnione poza organizmem kobiety poprzez sztuczne wprowadzenie silnego plemnika. Kolejnym ruchem jest danie celi w inkubatorze, a po około 20 godzinach specjaliści są w mieszkanie ocenić skuteczność zapłodnienia. Kolejnym czasem jest przeniesienie najlepiej rozwiniętych zarodków do wnętrza macicy. Zazwyczaj transferowi poddaje się dwa zarodki. Ten porządek nie jest ciężki dla osoby, dlatego całość zabiegu dokonuje się bez znieczulenia. Po upływie dwóch tygodni poleca się przeprowadzenie testu ciążowego, aby ocenić skuteczność zapłodnienia invitro. Niewykorzystane zarodki nasuwa się mrożeniu w bardzo małej temperaturze. Osoba po zakończonym zabiegu przeniesienia zarodków do macicy powinna unikać sauny, solarium oraz gorących kąpieli. Niewskazany istnieje i duży wysiłek fizyczny, zwłaszcza połączony z podnoszeniem ciężkich rzeczy. Najprawdopodobniej lekarz zaleci także przyjmowanie leków, mających zwiększyć szansę donoszenie ciąży.

Zapłodnienie invitro zatrzymuje się jeszcze niezwykle przystępnym zabiegiem, dzięki któremu wiele par może doczekać się potomstwa. Metoda podawana istnieje w wielu klinikach w Polsce, jednak kobiety chcące wziąć z zapłodnienia pozaustrojowego powinny wybrać placówkę, która wykorzystuje najlepszych specjalistów.