Czy kazdy lekarz musi kupic kase fiskalna

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak istotna jest służba zdrowia dla społeczeństwa. Wskutek rozwoju medycyny i wzrostu dostępności usług lekarskich stale spada śmiertelność niemowląt, a średnia wieku wydłuża się. Zyskuje też gospodarka, ponieważ zdrowi pracownicy nie tylko lepiej pracują, ale też spędzają mniej czasu na urlopach chorobowych. Myślę, że nie ma przesady w stwierdzeniu, że służba zdrowia stanowi fundament, na którym trzyma się całe państwo.


Medycy jednak, podobnie jak wszyscy dostarczyciele usług i dystrybutorzy towarów, działają jednak w ramach gospodarki, muszą więc rozliczać się ze swoich dochodów. Co do zasady prowadzący własną działalność lekarz musi mieć kasę fiskalną posnet bingo hs. Oczywiście są od tej zasady wyjątki, np. jeśli lekarz realizuje usługi medyczne w ramach samodzielnie zawartej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, wówczas z fiskusem rozliczać się będzie ten ostatni podmiot. Jeśli jednak pacjent korzysta z usługi prywatnie, rozliczając się bezpośrednio z usługodawcą, to taka usługa musi być opodatkowana.
Nie wszystkim lekarzom podoba się taki stan rzeczy. Mówi się np., że postępująca biurokratyzacja usług medycznych prowadzi do tego, że zamiast poświęcać czas na leczenie pacjenta trzeba wykonywać papierkową robotę, a liczby, statystyki i wyniki finansowe okazują się dla państwa ważniejsze, niż zdrowie obywateli. Żyjemy jednak w systemie, w którym usługi publiczne finansowane są przez państwo, płatnik powinien więc mieć możliwość kontrolowania w jaki sposób wydawane są jego pieniądze. Być może system ten będzie ewoluował w kierunku, który zdejmie stopniowo z lekarzy urzędnicze obowiązki, jednak obecnie na to, że lekarz musi mieć kasę fiskalną nie ma co narzekać.
Prywatne placówki medyczne są w Polsce coraz liczniejsze i coraz lepiej prosperują. Oferują wyższy standard usług niż placówki działające w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, więc proporcjonalnie do wzrostu dochodów społeczeństwa ich zarobki rosną. Rozwój tej branży będzie postępował dalej, o ile oczywiście kraj nadal będzie się rozwijał, państwo powinno więc czerpać z podatków od usług medycznych coraz wyższe dochody.


zacisk uziemiającyZobacz naszą stronę www

POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl