Ewidencja sprzedazy srodka trwalego zamortyzowanego

Bardzo intensywny rozwój technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne posiadają wiele rozmaitych funkcji, jakie nie tylko pozwolą na ewidencjonowanie sprzedaży, ale i ułatwiają zarządzanie jednostką, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas niezbędny na inwentaryzację, pozwalają na całkowitą kontrolę pracy kasjera, jak jeszcze kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, mogą one też współpracować z wszystkim szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne chodzą do kilka bardziej niebezpiecznych urządzeń elektronicznych niż te sprzed paru laty także uważają naprawdę złożoną konstrukcję.

Które mamy rodzaje kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne liczymy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w projekcie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane także kasami komputerowymi. Te dwa sposoby kas cechuje trochę własny zakres możliwości, jaki jest pochodną ich parametrów technicznych. Mówiąc jak najprościej, kasy ERC noszą w związku do walut POS bardzo ograniczone możliwości rozbudowy i formie, a i przedstawiają się ograniczoną opinią i wgranym na określone oprogramowaniem. Ważna dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a to po kilku latach użytkowania, nie posiada teraz na niej stanowiska i praktycznie przydaje się do współprace. Istnieje coraz jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do waluty ERC jesteśmy możliwość podłączenia różnych urządzeń peryferyjnych, w tym także komputer, nie jest dodatkowe poprowadzenie sprzedaży z poziomu programu komputerowego – do tego obowiązkowa jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o małych rozmiarach i z ograniczonym zakresem funkcji. Są wtedy narzędzia przeznaczone między innymi dla tych klientów, którzy wystawiają paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – potrafią mało więcej, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a także czytnik kodów dodatkowo w niniejszy rodzaj trochę poprawić ich budowę. - kasy systemowe – są wyposażenie większych przedsiębiorstw, w których jest wiele stanowisk kasowych.

Kasy POS – są niezwykle zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je nazwać komputerami, które są dopasowane do ewidencjonowania obrotów, a jeszcze realizacji kilku różnych funkcji, które są połączone z magazynowaniem towarów, a też ich sprzedażą.