Informatyczny wplyw na nasze zycie

Komputery… ten kto je wymyślił może czuć się Bogiem życia. Te urządzenia są wykorzystywane codziennie, można by rzec, że kilkadziesiąt razy na dobę przez wszystkich ludzi na świecie. Komputery oddziałują dość interesująco na nasze życie, przy ich pomocy człowiek może tworzyć przeróżne programy komputerowe, które mogą nam pomóc w wielu rzeczach.


Jedną z takich dość spokrewnionych rzeczy to analityka biznesowa. Rozwijając to określenie można użyć definicji, gdzie Business Intelligence oznacza proces przekształcania danych w informacje, a informacji w wiedzę, którą ludzie mogą z powodzeniem wykorzystywać by zwiększyć konkurencję przedsiębiorstwa. Jak widać komputery mogą bardzo nam pomagać, gdzie bez tych urządzeń nie bylibyśmy w stanie poradzić sobie w wielu sytuacjach, w których to właśnie maszyny mają przewagę nad nami. Jeśli zagłębimy się bardziej w sprawy komputerowe i techniczne, możemy zauważyć, że to informatyka znaczy bardzo wiele i jest rzeczą nadrzędną. Sama informatyka to dyscyplina nauki, zaliczana do nauk ścisłych. Zajmuję się ona przetwarzaniem wszystkich informacji. Jest ona bezpośrednio powiązana z Business Intelligence, gdzie obie te rzeczy mają spore podobieństwa. Wracając do informatyki, dzieli się ona na m.in :
– administrację sieciową, która oznacza zarządzanie siecią komputerową.
– administrację zarządzającą systemem, zarządza ona dokładnie mówiąc systemami informatycznymi.
– algorytmiką, jest to tworzenie i analizowanie algorytmów.
To tylko kilka z ważniejszych działów informatyki, ale jest też np. grafika komputerowa, która jest bardzo znanym działem informatyki. Wykorzystuję się tam technikę komputerową w celu wizualizacji rzeczywistości. Grafika komputerowa może być z powodzeniem używana w celu programowania różnych obrazów czy też filmów. Ciekawym działem jest też tzw. webmastering, to projektowanie, programowanie i publikacja serwisów internetowych.
Jak widać komputery i całą informatyka ma znaczący wpływ na nasze życie, pomagają w wielu sprawach, a takie zjawiska jak analityka biznesowa są bardzo ważne i to one są rzeczą nadrzędną odnośnie próby konkurowania w przedsiębiorstwach.