Jak przeprogramowac kase

Gdy zaczynają obowiązywać nowe stawki podatku przedsiębiorcy muszą przeprogramować kasy fiskalne. Zmiana stawek podatku to znak dla przedsiębiorców, że muszą dokonać zmiany oprogramowania w urządzeniach ewidencjonujących sprzedaż, czyli kasach fiskalnych. Jak oraz gdzie można to zrobić? Kasy fiskalne serwis jest to miejsce w którym urządzenia oddawane są nie tylko do przeglądu.  Kiedy wiadomo już o zmianie stawek podarku w takich punktach zaczyna panować tłok.

Jeśli przeprogramowanie kasy fiskalnej nie jest jeszcze wykonane, a miejsce w kolejce bardzo odległe, nie należy się stresować. Można to zrobić samemu, nie korzystając z usług fachowców. Wystarczy sięgnąć po instrukcję obsługi i krok po kroku robić to zgodnie ze wskazówkami producenta. Niestety wszystkie stawki trzeba przestawiać ręcznie. Jest to bardzo niewygodne w przypadku, jeśli mamy zaprogramowanych kilkanaście towarów na kasie fiskalnej.

Zmiana stawek VAT w kasach rejestrujących nie powinna stanowić problemu dla sklepów. Jeśli jest w nim niewiele grup towarowych, a kasy nie są bezpośrednio podłączone do systemów sprzedaży, operację można wykonać szybko. W przypadku występowania takich połączeń wiele zależy od funkcji oprogramowania.

Trudność pojawia się w czasie migracji towarów pomiędzy poszczególnymi stawkami VAT. Przy systemach kasowych, które współpracują z tanim oprogramowaniem możemy napotkać problemy. Zwykłe programy, które nie posiadają możliwości filtrowania, klasyfikowania towarów nie przyczynią się do szybkiego odnalezienia na przykład po producencie, po części kodu kreskowego lub każdym innym znaczniku, umownie nazwijmy grupy towarów do ustawienia nowej stawki podatku. Niezbędne będzie w takim programie każdą kartotekę poprawiać własnoręcznie.

Nowe stawki VAT mogą zmusić niektórych podatników do wymiany kasy. Związane jest to ze starą konstrukcją lub wielką ilością tzw. resetów, która nie pozwala na wpisanie kolejnej poprawki do wartości VAT.

To samo tyczy się urządzeń, które posiadają liczbę raportów bliską 1825, bo wkrótce w takiej kasie fiskalnej zapełni się pamięć. Wtedy lepiej kupić nową kas. Nowa technologicznie kasa będzie dobrą gwarancją bezproblemowego przejścia do pracy z nowymi stawkami podatku VAT.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl