Jak zachowac jednoczesnie swiezosc i higiene zywnosci pakowanej

Kupując żywność zależy nam na tym by była ona świeża. Dla producentów dodatkowym wymogiem są przepisy o produkcji i pakowaniu żywności określone przez sanepid. Jak zatem zachować jednocześnie świeżość i higienę żywności pakowanej?

comarch fakturyComarch ERP Optima Faktury | Systemy ERP | POLKAS


Jednym z doskonałych rozwiązań jest pakowanie próżniowe. Urządzenie do próżniowego pakowania żywności jest bardzo proste w obsłudze i efektywne. Powietrze zostaje zassane z opakowania dzięki czemu produkt zajmuje mniej miejsca i nie podlega uszkodzeniom. To dla producentów żywności bardzo dobra wiadomość, gdyż to przekłada się na możliwość spakowania zbiorczo większej ilości sztuk. Ponadto próżnia zapewnia świeżość produktu na długi czas.
Jednakże urządzenie do próżniowego pakowania znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku producentów pożywienia. Także lokale gastronomiczne mogą je z powodzeniem wykorzystywać. Może ono posłużyć do pakowania wcześniej przygotowanych porcji posiłków, co skróci ich czas przygotowywania w momencie zamówienia. Dzięki temu klient dostanie świeże produkty w stosunkowo szybkim czasie.
Miejscem w którym można także wykorzystywać urządzenie do próżniowego pakowania to gospodarstwo domowe. Oczywiście do domu lepiej zakupić urządzenie o niewielkich gabarytach, które nie zajmie nam wiele miejsca w kuchni. Pakować próżniowo możemy wówczas np. produkty przeznaczone do mrożenia czy posiłki do odgrzania w kolejnym dniu. Próżnia świetnie się także sprawdza w przygotowywaniu mięsa i ryb. Wystarczy zapakować w ten sposób porcję np. drobiu a następnie, tak zapakowaną, ugotować. W ten sposób otrzymujemy wyśmienite, miękkie i delikatne mięso. To doskonała alternatywa dla pieczenia czy smażenia.
Jak zatem widać urządzenie do próżniowego pakowania żywności może znaleźć zastosowanie w wielu miejscach. Od producentów żywności, przez punkty gastronomiczne, po domowe kuchnie. Gdy zdecydujemy się na jego zakup, warto wybrać sprawdzonego producenta. Urządzenie to bowiem będzie nam służyć latami, zatem lepiej zainwestować w sprzęt dobrej jakości.