Komputeryzacja w szpitalu

Często możemy dostrzec w sklepach wyposażenie stanowiska kasjera w struktury nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i fizycznego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania najczęściej przyjmuje się w długich marketach oraz sklepach przylegających do budowy sklepów.

Istnieje w nich więcej asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a też produkty równie często są sprzedawane, kiedy również zamawiane. Dlatego też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i realizowania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak choć ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, jeżeli przechodzimy do pracowania z małym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W spraw kiedy jednorazowo zamawiamy kilka lub kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a gdy rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment wydać na mało albo kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z wartościami na wszelkim pojedynczym produkcie. W form gdy tego zbioru jest niemało, nie jest przy tym dobrze pracy, i zdecydowanie jest upilnować wszelkie nowinki w sektorze ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony pułap dochodów, więc musi używać tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i użycia jej przy każdej transakcji, jest wszystek wybór co do rodzaju kasy. W przypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie jest zbyt dużo funkcji, a jest jednakowy w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to kryteria najważniejsze dla nas w wypadku zakupu kasy i że przez duży okres nie ulegną one zmianie.