Krajalnica 612pt

Firma Ma-Ga jest profesjonalną krajalnicę żywności o oznaczeniu 612p. Krajalnica ta dedykowana jest do cięcia zarówno miękkich jak również nieświeżych produktów. Plastry żywności będące skutkiem krojenia mogą stanowić wielką grubość do 28 milimetrów. Urządzenie zbudowane jest z tematów zapewniających utrzymanie najwyższych standardów czystości. Kontakt z żywnością są następujące części: stół podawczy, pokrywa noża, nóż krojący i prowadnica plastra.

Wszystkie powyższe podzespoły wykonane stały ze stali nierdzewnej. Dodatkowe elementy urządzenia są stworzone z anodowanego aluminium. Urządzenie zasilane jest podstawowym napięciem sieciowym 230V prądu przemiennego i podejmuje 0,25 kW mocy. Waga krajalnicy wynosi 39 kilogramów, natomiast jej wymiary wszystkie to 63,5 na 50 na 49,9 centymetra.

Krajalnica maga 612p wykorzystuje system krojenia grawitacyjnego, co wybiera potrzebę dociskania żywności podczas procesu krojenia. Możliwość krojenia żywności do jednego końca bez pozostawiania resztek jest podany dzięki wykorzystaniu specjalnej płytki dociskowej. Krajalnica urządzona jest w szereg zabezpieczeń. Napęd silnika wykonywany jest przez organizm styczników i przekaźników sterowanych przyciskami START/STOP, dzięki czemu wyeliminowana została możliwość samoczynnego włączenia się urządzenia po chwilowym zaniku napięcia. Zastosowano te blokadę, która ułatwia zdjęcie stołu podawczego tylko wtedy, gdy pokrętło regulacji grubości plastra uważa się w perspektywy zerowej.

Krajalnicę Ma-Ga 612p należy po każdym użyciu dokładnie oczyścić z innych resztek żywności. Pomaga to normalny sposób demontażu poszczególnych części, jaki nie wymaga stosowania żadnych narzędzi. Aby zapobiec przypadkowych skaleczeń podczas procesu czyszczenia, ostrze noża tnącego zostało także zabezpieczone specjalną osłoną.