Ksiazka o seksoholizmie

Seksoholizm to związanie od seksu – choroba, przejawiająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

comarch kraków

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: “stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i energii seksualnej, w który te sprawy dominują nad innymi, stanowiąc o sensie życia”. Objawia się na rozmaite rodzaje – licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z opieki na istniejącą w ubiegłych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i pozwolenia na różne zachowania seksualne problem prawdopodobnie być bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z tym faktem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doznań seksualnych – w oryginalnych metodach i budowach. Seksoholik zatem nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w górach dużo kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść leży stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to kobiety mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest kluczem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak strach i stres.

Do rozwoju choroby mogą przyczynić się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego – bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która zawiera destrukcyjny pomysł na drugie sfery bycia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii.
Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię – niekiedy długotrwałą. Końcem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak by akt seksualny nie był jedynie środkiem do zaspokojenia atawistycznego popędu, ale i zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.