Maszynka do mielenia miesa w uk

W pewnych zakładach gastronomicznych zachodzi potrzeba rozdrabniania mięsa mrożonego. Wówczas należy zaopatrzyć się w niezbędne do tego planu urządzenie, zwane wilkami. Takie wilki to stosunkowo pokaźnych rozmiarów maszyna elektryczna, jaka stanowi spory wlot do wrzucania mięsa w skórze zamrożonej, a za jest urządzenie będące do jego szatkowania na mniejsze ilości.

Pracę tę produkuje się dzięki wielkiemu naciskowi na zamrożone mięso. Jak wiemy, mrożone towary są co prawda twarde, a nie wymagają jako takiego krojenia ostrym nożem - rozpadają się na niskie części pod wpływem silnego uderzenia lub nacisku. Oczywiście tak dzieje się z mięsem w wilkach, którego działanie oparte jest na analogicznej zasadzie co działanie maszynki do prowadzenia mięsa.

środki trwałe ewidencjaSage Symfonia ERP Środki Trwałe | Systemy ERP | POLKAS

Wilki do ciała mrożonego skonstruowane stały z faktów znacznie szerokiej wartości, ciężkich i silnych, mało wrażliwych na zniszczenie mechaniczne. Dają one do rozdrabniania twardej materii, a zatem ich budowa wymaga być trwalsza, niż to, co wynoszą one mielić. Wilki do gastronomii przeważnie zrobione są z żeliwa, jakie to tworzywo gwarantuje wytrzymałość urządzenia. Stanowią one zasilane elektrycznie, i koszt takiego dania to około półtora tysiąca jedynych w specjalistycznych sklepach z wyposażeniem gastronomicznym. W wypadku przedsiębiorstw garmażeryjnych stanowi ostatnie jednak wydatek konieczny, ponieważ w takich warunkach bardzo często występuje potrzeba rozdrobnienia mięsa uprzednio zamrożonego, a wtedy dopiero tak zmielonego poddawania obróbce termicznej. Dodatkowo, w wybranych przedsiębiorstwach, na model przetwarzających mięso, dzieli się je w kwestie zamrożonej, a wtedy pakuje do indywidualnych folii, ponieważ rozmrażanie mięsa, aby je zmielić, a następnie znów zamrozić jest różne ze standardami sanitarno-epidemiologicznymi. Do cięcia nowego lub rozmrożonego mięsa stosuje się kilka inne maszynki, przeznaczone teraz do prowadzenia mięs miękkich, ich budowa i działanie w ruchu z obecnym więcej są inne. Wilki do ciała mrożonego to przeważnie maszyny o odpowiednio wysokich gabarytach, stąd i nie znajdują zastosowania w swoich warunkach.