Nowe technologie dla seniorow

Nie jest tajemnicą, że większość ludzi stara się zrobić wszystko, by pomóc swojej rodzinie. Dotyczy to również osób starszych, którzy, nawet będąc już w podeszłym wieku, starają się jak mogą, by wspomóc swoich bliskich. Pomoc ta może przybierać różne oblicza i nie zawsze musi być jednostronna.

http://www.comarch-polkas.pl/2016/02/27/system-magazynowy-wms-comarch/

Dla osób prowadzących własną działalność dobrym pomysłem może być zatrudnienie swoich starszych już rodziców do drobnej pomocy. Jest to jedno z tych rozwiązań, które może przynieść korzyści obu stronom. Dzieci otrzymają chętne ręce do pracy i godnego zaufania pracownika, rodzice znów poczują się potrzebni i będą mogli spędzić czas kreatywniej, niż na oglądaniu seriali w telewizji.

Oczywiście, jak niemal wszystko na świecie, ma to też swoje wady. Podstawowym problemem, nad którym większość młodych ludzi nigdy by się nawet nie zaczęła zastanawiać, są potencjalne trudności w obcowaniu z nową technologią przez osoby starsze. Mowa tutaj nie tylko o nowoczesnych komputerach czy smartfonach. Osoby w zaawansowanym wieku mogą mieć trudności w obsłudze kasy fiskalnej posnet bingo xl, faksu czy kserokopiarki.

Oczywiście, nie ma przeszkody nie do przeskoczenia. Najprostszym z możliwych rozwiązań jest tu oczywiście poświęcenie czasu na naukę wszystkiego, co jest potrzebne do podstawowej obsługi niezbędnego sprzętu. W wielu przypadkach jednak należy się przy tej okazji uzbroić w cierpliwość, bo rzeczy, które dla nas często wydają się oczywiste, takie jak obsługa myszki, nabicie zakupionych przez klienta towarów na kasę fiskalną, czy przygotowanie wydruku kompletu umów, może wymagać dokładnego i nieraz wielokrotnego wytłumaczenia osobie starszej.

Nie jest to jednak nigdy czas stracony. Przekazywanie wiedzy o nowoczesnych technologiach, nawet tym, którzy do tej pory nie mieli z nimi za dużo wspólnego może przynieść wymierne korzyści, zarówno dla uczącego, jak i ucznia. Ogromna jest też satysfakcja, gdy widzimy, jak ktoś, kto jeszcze niedawno bał się wziąć do ręki mysz komputerową, rozpoczyna swoją przygodę z dotykowym tabletem i zastanawia się, jak usprawnić naszą księgowość. Bardzo często wystarczy naprawdę niewiele poświęconego czasu, by zyskać świetnego i w stu procentach zaufanego i lojalnego pracownika.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl