Optima programy ksiegowe

Optima to większość programów zintegrowanych ze sobą. Pracują używając się do wspólnej bazy danych. Szereg dostępnych modułów stwarza wiele propozycji dla maluchów i średnich przedsiębiorstw. Dzięki wbudowanym rozwiązaniom ułatwia kontrolowanie procesów powstających w firmie. Samym z polecanych składników jest program comarch magazyn.

Element ten dedykowany jest dla firm usługowych. W jasny sposób umożliwia obsługę transakcji handlowych. Dojazd do informacji jest dodatkowy z okresu innych modułów co ułatwia prowadzenie procesów księgowych. Program comarch magazyn:

– umożliwia obsługę dokumentów zewnętrznych jak PZ (przyjęcia zewnętrzne) i WZ (Rozchody zewnętrzne),
– po skończeniu nowej bazy informacji ważna ją modernizować za pomocą kreatora,
– w zakresie samej firmy można prowadzić kilka lokalnych magazynów,
– umożliwia obsługę dokumentów wewnętrznych jak przyjęcia wewnętrzne, rozchody wewnętrzne oraz przesunięcia międzymagazynowe,
– generuje faktury zakupu / sprzedaży na podstawie kilku dokumentów np. PZ/WZ,
– kupi na wykonanie szybkiej inwentaryzacji,
– umożliwia dokonywanie rezerwacji wyrobu przez odbiorcę,
– umożliwi obsługę opakowań kaucjonowanych,
– współpracuje z Comarch ERP e-Sklep, przesyła towary wraz z opisami, charakterami i zdjęciami do witryny sklepu internetowego.

Poszerzenie programu o kolejny panel handel plus idzie na uzyskanie wszystkiej danej o stanach magazynowych. Umożliwia prowadzenie obrotu produktami w oparciu o konkretne partie zróżnicowane pod względem określających je części. Użytkownik sam podejmuje decyzję, który materiał również z której dostawy zamierza wydać z magazynu. Kierowany jest firmom prowadzącym rozbudowaną obsługę magazynów. Instalacja modułu jest jednoznaczna, uczestniczy w obecnym zamieszczona instrukcja obsługi. W jasny i zrozumiały sposób kieruje punkt po artykule do rozwiązania instalacji.