Orzezwiajacy napoj przepis

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim wypadku najlepiej zbierają się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego bądź same kruszonego lodu. W internecie i pracach kucharskich można znaleźć wiele wzorów na ciekawe napoje tego typu. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale warto zapoznać się uczyć je temuż. Istnieje ostatnie nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale te większe. Eksperymenty w kuchni dają niesamowitą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy spotkają z wizytą w wszelki upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi obecny o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można nabyć o jakiejś porze roku, nie tylko latem, a mleko to moment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to same z najpopularniejszych owoców na targu. Otrzymany napój jest słodki, piękny i zdrowy - ale każdy gęsty koktajl można mieć jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym rodzajem koktajlu jest obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w terminie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i łatwe na jakimkolwiek stoisku. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta niesamowita forma będzie delikatnym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Oczywiście można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! I może brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i gotowe skutki to wciąż nie wszystko. Trzeba mieć podobny sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z całej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na targu istnieje sporo takich wyników oraz warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który najlepiej spełni nasze zaufania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyda się nie jedynie do deserów owocowych, ale jeszcze na przykład do tworzenia mrożonej kawy.