Pompa tlokowa reczna do wody

Pompa membranowa inaczej nazywana jest pompą wyporową. Znajduje swoje wykorzystanie między innymi w różnych instalacjach do przetłaczania niemal wszystkiego medium. Jej roboczym organem jest syntetyczna lub gumowa membrana, która zajmowana jest przy pomocy dźwigni.
Cechy ważne
Jej właściwością widoczną jest zabieg przecieków, dzięki dlaczego jest wszechstronnie stosowana do pompowania cieczy toksycznych oraz zanieczyszczonych. Jej użycie odnosi się do oczyszczalni wody, przemysłu farbiarskiego, drukarskiego, lakierniczego, do transportu produktów spożywczych, w przemyśle mechanicznym, ceramicznym, górniczym, budowlanym, włókienniczym, spożywczym, farmaceutycznym, papierniczym i chemicznym, a także przy transporcie chemikaliów.

Pompy membranowe zapewniają niezawodny, efektywny i ekonomiczny transport wszystkiego rodzaju cieczy.
Pompy, które czynią z użyciem pneumatyki wymagają dostawy sprzężonego powietrza. Stanowią one napędzane sprężonym powietrzem. Ich zadanie rozpoczyna się wraz z zasileniem sprężonym powietrzem za pomocą systemu dystrybucji kierującego powietrze na jakąś z membran. Membrany zaś związane są wspólną osią. Jedna membrana wykonująca posuw tłoczenia ma w prywatną stronę drugą jaka w owym etapie zasysa medium. Następnie ponownie cykl przenosi się z odwróceniem kierunków działania.

Rodzaje pomp
Pompy membranowe odpowiedzialne są w drugich wykonaniach membran: NR (guma naturalna), NBR, EPDM, FKM (Viton), SANTOPREN. Rodzaje napędu pomp są następujące: pneumatyczny (sprężynowym powietrzem), silnik elektryczny, z napędem spalinowym, hydraulicznie.
Pompy membranowe zasilane sprężonym powietrzem odpowiedzialne są w innych wykonaniach materiałowych m.in. metalowe również z ciał sztucznych. Zapewniają możliwość transportu mediów agresywnych chemicznie, ściernych, a ponadto dużej gęstości. Na zbycie są pompy w wykonaniach sanitarnych (pompy spożywcze) oraz pompy z certyfikatem ATEX.