Prawo aborcyjne na swiecie

Aborcja jest nadal niesłabnącym tematem tabu. Wbrew tego, co każdy czas media poruszają ten wiążący temat, pokazując problem z zagorzałym przeciwnikiem aborcji lub wręcz przeciwnie. Oczywiście, zatajanie tematu nie wesprze w jego rozwiązaniu, a z kolejnej części jego przesadzanie jeszcze nie. Oraz zatem, że problem istnieje, nie ulega żadnej wątpliwości. Według prawa i jeszcze wedle wartości pięknych i religijnych aborcja, czyli przerwanie ciąży, jest nielegalne. Stanowi więc bowiem przerwanie nienarodzonego, ale już rozpoczętego dziecka, które podlega stałej i niezbywalnej ochronie. Są przecież wyjątki prawne, które przyzwalają matce dziecka na rozwiązanie ciąży. Takimi elementami jest swoje zagrożenie zdrowia czy bycia matki, życie przyszłego dziecka oraz wykrycie poważnych, nieuleczalnych wad dziecka. Dają się jednak sytuacje, kiedy przyszła matka nie powinna wynosić dziecka: wszystko jedno albo to z uwagi słabej kondycji materialnej, bądź te bardzo młodego wieku. W takiej form, oczywiście – w mało krajowym oraz kościelnym usunięcie ciąży jest nielegalne. Przyszłej matce jest to albo nielegalne przerwanie ciąży, wywołanie poronienia albo narodzenie dziecka, by następnie poświęcić je do adopcji.

Oczywiście, nie będziemy tutaj żadnej ze części, ani zabraniającej ani popierającej aborcję, usprawiedliwiać. Nie przechodzimy także zamiaru ukrywać faktu, iż w połów przypadków do ciąży by nie doszło jeśli nie nieuwaga kobiet. Lub co stanów kobiety nie są istotami wiatropylnymi. Istnieją jednak inne pozycje w życiu oraz stare oraz ich dołączenie do niektórych potrzeb jest znacznie indywidualne. I, abstrahując już nawet z nieuważnych nastolatek, których pierwsze wydarzenia z seksem zakończyły się ciążą, ale daje się. Zdarza się, że możne kobiety, będące pracę której nie mogą dodatkowo nie chcą pogodzić z działalnością, kwalifikują się na aborcję. Oczywiście, prawo polskie im to uniemożliwia, muszą zatem szukać usługi w szpitalach niemieckich, słowackich i austriackich.

Nie idzie wątpliwości, że w grupy przypadków niechcianej ciąży ważna by wszystko skierować do konkretnego stwierdzenia „potrzeba było myśleć”. A o ile w sukcesu kaprysu aborcja faktycznie winna stanowić zabroniona, naprawdę w okresach dozwolonych prawnie rząd Polski powinien umożliwić kobiecie przerwanie ciąży. Jak zawsze oczywiście z przeszłości, nawet mimo spełnienia prawnych warunków, nie raz lekarze odmawiają wykonania zabiegu, narażając na odpowiednie zagrożenie utraty bycia i zdrowia nie tylko kobietę, lecz też przyszłe dziecko. Natomiast więc stanowi działaniem niedopuszczalnym.