Profesjonalne oswietlenie awaryjne led

Oświetlenie awaryjne w dzisiejszych czasach, odgrywa bardzo ważną rolę w bezpieczeństwie, a dokładniej mówiąc w sprawnej ewakuacji ludzi z zagrożonego budynku. Oświetlenie awaryjne LED odgrywa bardzo ważną rolę, przede wszystkim podczas zaniku podstawowego zasilania opraw. Bardzo ważną kwestią jest nie tylko wybór porządnego oświetlenia, ale również odpowiednie oznakowanie znakami wszystkich dróg komunikacyjnych i strefy wysokiego ryzyka.

Jakie moduły awaryjne są dostępne na rynku?

Na naszym rynku znajdziemy bardzo wiele opraw oraz specjalnych modułów awaryjnych, które zagwarantują nam bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa podczas ewakuacji ludności. Dostępne na rynku produkty mogą być wykorzystane między innymi do stworzenia oświetlenia awaryjnego w pomieszczeniach socjalnych, biurach, mieszkaniach prywatnych, czy też klatkach schodowych. Współczesne moduły oraz oprawy awaryjne wyróżniają się nie tylko bogatym wzornictwem, ale również różnorodnością mocy oraz spełnieniem bardzo rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa. Na półkach sklepowych bardzo dużą popularnością cieszą się nie tylko oprawy sieciowe o przeznaczeniu użytkowym, ale również nowoczesne oświetlenie awaryjne led o podwyższonej klasie szczelności, które można śmiało stosować w pomieszczeniach, gdzie występuje bardzo wysoka wilgotność oraz duże zapylenie. Oświetlenie awaryjne o podwyższonej klasie szczelności idealnie sprawdzą się na przykład w łazienkach.

oświetlenie awaryjne led

źródło: http://www.grupa-wolff.eu/elektrotechnika-ex/wp-content/uploads/2014/06/eLLM-92018-18-NIB.jpg

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Osoby, które chcą kupić profesjonalne oświetlenie awaryjne led, powinny w pierwszej kolejności rozglądać się za produktami wykonanymi z wysokiej jakości materiałów. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się między innymi oprawy wykonane ze stali szlachetnej, aluminium, czy też poliwęglanu. Oprawy te mogą być zamontowane do ściany pionowej oraz do sufitów. Warto inwestować również w oświetlenie znanych i cenionych marek, dzięki czemu będziemy mieć zawsze 100% pewność, że będą nam sprawnie służyć przez wiele lat użytkowania. Warto rozglądać się za takimi markami jak np. TM TECHNOLOGIE, ES-SYSTEM, AWEX, czy HYBRYD. Wybierając nowoczesne oświetlenie awaryjne led warto zwracać uwagę również na to, czy zakupiony przez nas produkt zawierać będzie certyfikat CE, który potwierdza zgodność naszego oświetlenia awaryjnego z aktualnie obowiązującymi normami europejskimi.

Testy

W nowoczesnych systemach oświetlenia awaryjnego uwzględnia się bardzo wiele różnych rozwiązań, które mają poprawić komfort użytkowania i co najważniejsze bezpieczeństwo instalacji. Warto inwestować w takie oświetlenie awaryjne, na którym będzie można przeprowadzić testy zgodne z normą PN-EN 50172. W nowoczesnych oprawach z autotestem, podstawowy comiesięczny test funkcjonalny, może być przeprowadzany w sposób automatyczny, tak samo jak testy czasu świecenia. Na naszym rynku dostępne są również specjalne oprawy awaryjne, które przeznaczone są do pomieszczeń, gdzie należy rejestrować całą historię testów poszczególnych opraw awaryjnych.

oświetlenie awaryjne led

źródło: http://www.grupa-wolff.eu/elektrotechnika-ex/wp-content/uploads/2014/06/EXIT-CG-S.jpg

Gdzie muszą być stosowane?

Oświetlenie awaryjne, a dokładniej mówiąc oświetlenie ewakuacyjne powinno stosować się we wszystkich drogach ewakuacyjnych w budynkach użyteczności publicznej i budynkach zamieszkania zbiorowego. Oświetlenie awaryjne powinno znajdować się również we wszystkich drogach, które służą do ewakuacji i zasilane są jedynie światłem sztucznym. Bezwzględnie należy stosować je także w pomieszczeniach kinowych, teatrach, różnorodnych obiektach widowiskowych, czytelniach, magazynach, salach konferencyjnych, salach sportowych, lokalach rozrywkowych, muzeach oraz w dużych budynkach użyteczności publicznej.