Program do prowadzenia dokumentacji ksiegowej

Właściciele firm często szukają programu komputerowego, który uwolni ich od monotonnej i pochłaniającej czas pracy przy prowadzeniu dokumentacji księgowej i rozliczeniach z urzędem skarbowy. Systemy księgowe spełniają wszystkie potrzeby bardzo różnych odbiorców, łączy je jednak uniwersalność i łatwość obsługi. Co niezwykle ważne, są one dostosowane do obowiązujących przepisów i elastyczne na tyle, aby odpowiadały wymaganiom jak największego grona użytkowników. Oferta skierowana jest zarówno do jednostek prowadzących pełną księgowość, jak i firm rozliczających się w formie księgi przychodów i rozchodów lub na podstawie podatku zryczałtowanego.

http://erp.polkas.pl/comarch-erp-xl/comarch-erp-xl-kadry-i-place/

Enova księgowość posiada pełną gamę funkcji niezbędnych do sprawnego prowadzenia księgi handlowej: od zarządzania planami kont, poprzez dekretację i księgowanie, dysponowanie rozrachunkami, po obsługę środków trwałych.

Enova jest programem bardzo prostym w obsłudze, o nowoczesnym interfejsie zapewniającym najlepszą ergonomię i wygodę pracy. Dzięki intuicyjnemu kreatorowi systemu początek pracy z programem nie sprawi kłopotów nawet mniej wprawnym użytkownikom.

Ten program w porównaniu z innymi zapewnia dużo większą elastyczność. Oprócz pełnej funkcjonalności podstawowego systemu pozwala m.in. tworzyć własne raporty i wydruki, na indywidualny sposób opisywać zdarzenia gospodarcze, wykonywać analizy zapisów według różnorodnych cech z użyciem tzw. pól własnych, czy też rozliczać rozrachunki w ratach lub ewidencjonować je według indywidualnych typów. Możliwa jest także realizacja indywidualnych rozwiązań.

Podstawowe możliwości programu księgowego:
prowadzenie KPiR lub ewidencji podatku zryczałtowanego;
rejestrowanie i rozliczanie ewidencji VAT: zakupów, sprzedaży, rozliczenia metodą kasową, korekty VAT płatności, które nie były pokryte w terminie;
ewidencja środków trwałych, a także wartości niematerialnych i prawnych;
standardowa obsługa wynagrodzeń;
obsługa operacji kasowych gotówkowych i bezgotówkowych, raporty kasowe;
wystawianie deklaracji ZUS oraz możliwość eksportu do Płatnika.