Programy komputerowe z geografii

Obecnie prawie wszystek ktoś na świecie posiada smartfona. Ich niska opłata oraz prosta dostępność sprawiła, że zostały się nieodłącznym towarzyszem ludzi. Szczególnie, iż ich użyteczność i zarazem niewielkie rozmiary sprawiają, że ten sposób telefonu komórkowego jest oceniany oraz jako alternatywa dla laptopów i tabletów, zwłaszcza gdy jesteśmy w podróży, i wagę oraz ciężar naszego bagażu nie pozwoli na spakowanie dodatkowego obciążenia. Nic to dziwnego, że klienci z chęcią personalizują swoje smartfony w ostatni forma, by jednym kliknięciem przejść dostać się do popularnej aplikacji bądź same z łatwością dzielić się z znajomymi i naszymi zdjęciami, przeżyciami, wrażeniami...

Także dla rowerzystów nie brakuje interesujących dodatków na smartfony, które nie tylko umilą czerpanie z jednośladu oraz umożliwi szybkie wyróżnianie się doświadczeniami z wypraw na platformach społecznościowych. Znalezione przez nas aplikacje dla rowerzystów również umożliwią szybkie znalezienie najdogodniejszej dla nas trasy rowerowej oraz pomogą w chwili ewentualnego zgubienia trasy.

Endomondo Sports Tracker – Endomondo już z dłuższego czasu bawi się popularnością wśród sportowców. Jej wada liczy na tym, że w toku rzeczywistym mierzy odległość, którą przemierzyliśmy, czas treningu oraz ilość spalonych kalorii. Aplikacja jest dostępna do pobrana za darmo za pośrednictwem sklepu Google. Opcjonalnie można wykupić wersję PRO, która pozwoli nam rozwinięcie dodatku o kilka nowych funkcji.Google Maps – aplikacja po wielu modyfikacjach przez producenta raz może służyć jako pełnowartościowa nawigacja, możliwa też do postępowania w trybie offline, i przyjazny interfejs umożliwia ustawienie odpowiedniego dla nas rodzaju trasy w zależności od tego, jakim sposobem transportu się poruszamy (możliwość położenia na sposób marszu, jazdy samochodem i jazdy rowerem. Dodatek tenże nie tylko zapewni, że jednak z możliwością znajdziemy drogę do domu, lecz jeszcze wskaże nam, gdzie najbliżej nas znajdują się kawiarnie czy bary.Bike Repair – dodatek bardzo przydany w wypadku, kiedy obawiamy się, że nie poradzimy sobie z zmianą roweru w razie ewentualnego uszkodzenia w trakcie jazdy. Jest ostatnie a wręcz niezbędna aplikacja, gdy nie posiadamy dostatecznej wiedzy technicznej, a chcemy wybrać się na dość dłuższą wyprawę. Jedyną wadą aplikacji jest jej język: kobiety nie posiadające w właściwym stopniu językiem angielskim mogą stanowić kłopoty.

Powyższe aplikacje dla rowerzystów to właśnie kropla w morzu dodatków przygotowanych w tytule wyższym albo niższym z nauką o rowerzystach. Oraz o ile przedstawianie ich wszystkich jest jak najbardziej zbędne, tak myślimy, iż zainstalowanie trzech wysoce wymienionych może objawić się bardzo wskazane w dalszym użytkowaniu roweru.