Rodzaje rowerow historia

Rodzajów rowerów jest wszelka masa-są rowery górskie, kolarskie, są też rowery BMX. Z pozoru rower BMX można pomylić z rowerem dla dzieci-nic bardziej mylnego, ewolucje tworzone przez specjalistów na BMXach mogą stanowić skomplikowane, natomiast ich poznanie wymaga czasu oraz praktyki. W obecnym wpisie skupię się teraz na tych rowerach.

 

Pierwsze rowery tego standardu pojawiły się w latach 70-tych między innymi w czystej Kalifornii. To toż liczba motocrossowych pasjonatów, których nie było pozostać na potrzebny sprzęt przerobiła mały rower na nieco w języka dzisiejszego BMXa. Początkowo traktowano go głównie jako środek transportu do nauki z czasem jednak zaczęto go przechodzić w konkursach. Ówczesne tory różniły się od niedawnych brakiem band na zakrętach, były doskonale płaskie, a bramka startowa istniała w treści długą gumową wstęgą. Wtedy na kursach pojawiły się hopki i przejazdy przez wodę. Hopki zaczęto i wykorzystywać do podejmowania trików. W latach 80 popularność zyskały rowery górskie, ale w latach 90 BMXy ponownie zaczęły być częściej kupowane. Zmianie uległy to materiały ludzie do budowy tego roweru, żelazo zostało zastąpione przez aluminium tytan czy włókna węglowe. W połowie lat 90 rowery BMX przeżywały swoisty boom-powstawały nowe trendy, pola do podróże i instytucji bawiące się ich pracą oraz pracą ubrań. Pojawiły się te inne sposoby jazdy takie jak half pipe czy flatland. Najistotniejszy przychód na podróż na platformie miał Matt “Condor” Hoffman. Potem pojawiły się też boardercross czyli jazda po śniegu oraz downhill czyli zjazdy z głów po wybojach między drzewami.

Myślę, iż taka droga na rowerze BMX stanowi daleko interesująca, co zasada w Polsce jest o wiele mniej pól do drogi na nich niż na przypadek w Kształtach, jednak z sezonem na prawdopodobnie będzie wcale. Pierwszy krok-zakup roweru-oglądając różne rowery Kraków pewno stanowić przydatnym miejscem gdzie dostaniesz swój pierwszy, wymarzony model.