Seksoholizm a malzenstwo

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, wykazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i energii seksualnej, w który te sprawy panują nad innymi, będąc o sensie życia". Przejawia się na dalekie sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

variontelecom.pl obieg dokumentów w firmieSystem obiegu dokumentów w firmie. Jak dodać status dokumentu w module Optima? | Systemy ERP | POLKAS

Z wskazówki na prowadzącą w nowych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i dopuszczenia na różne zachowania seksualne problem może być bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z tym punktem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w pozostałych odmianach i konfiguracjach. Seksoholik wtedy nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w górach wielu osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych stanowisk jest była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to role mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest sposobem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak stres i stres.

Do rozwoju choroby mogą dodać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która korzysta niekorzystny pomysł na dalekie dziedziny życia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii.Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Projektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był wyłącznie materiałem do spełnienia atawistycznego popędu, lecz również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.