Seksoholizm odmiany

cdn xl comarch

Oczywiście jak ważna się uzależnić od alkoholu, papierosów, narkotyków, od jedzenia słodyczy, można się uzależnić od seksu. To ciężki nałóg, bagatelizowany przez zbyt wiele kobiet. Pomimo tego, że godzi się z uzależnieniem czysto fizycznym, jego podłoże występuje w psychice człowieka. Kobiety poddają się od osiągania orgazmów tak jedno jak mężczyźni.

Seksoholizm to nic innego jak uzależnienie od fizycznego spełnienia, chodzenie do orgazmu. Niestety, po zaspokojeniu naszych potrzeb – zamiast satysfakcji, pojawia się przygnębienie i stany depresyjne. Seksoholizm to marzenie do zaspokojenia seksualnego za każdą cenę – byle jak, byle gdzie, z byle kim. Osoba uzależniona jest problem z nawiązywaniem głębokich, emocjonalnych relacji oraz okazywaniem uczuć, zarówno tych skutecznych, kiedy również negatywnych. Na doskonałym miejscu listy swoich celów, wcale tak jak kobiety uzależnione od alkoholu, stawiają seks.

Choroba taż zawiera inne przyczyny powierzchowne u kobiet a u ludzi. Kobiety poszukują potwierdzenia swojej atrakcyjności, chcą się poczuć pożądane – z takich czy innych względów. Często zdarza się, że osoba swoje uzależnienie myli z miłością, a seks jest dla niej środkiem na zatrzymanie partnera. U ludzi istnieje ostatnie oraz ćwicz na pozbycie się swoich lęków.

Leczenie seksoholizmu Kraków podejmuje się właśnie od abstynencji. To doskonały krok, jaki stanowi podstawą udanej terapii – natomiast taż będzie duża i żmudna. Dopiero po pierwszych symptomach odstawienia i oswojeniu się z brakiem stymulacji fizycznej, można sprawdzić dojść do poziomu, sytuacji, emocji, jakich nie chcemy mieć czy myśleć również dlatego staramy się rekompensować to sobie seksem.Często też trauma, jakiej raczymy się pozbyć, tworzy swoje źródło w doświadczeniach z dzieciństwa, o jakich potrafimy nie mieć jak np. wykorzystywanie seksualne. Pamiętajmy, że istniejąc w układu z osobą uzależnioną, i powinniśmy skorzystać z pomoce specjalisty!