System informatyczny budowa

Wiele naszych spółek specjalizuje się w sprzedaży i prowadzeniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W współzależności od sposobu prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla młodego lokalu, jak również dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą różnić się między sobą w relacji lub przechodzimy do rezygnowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz że z lokalem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii bawią się jeszcze popularniejszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z artykułem gastronomicznym który nie posiada żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest sposób POS. W całych miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek polskich jak również takich, które w ramach swej struktury czy franczyzy mają wiele punktów gastronomicznych na gruncie całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

Stanowi on tak zaprojektowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i kariera na całych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie od tego, czy istnieje wtedy jedyna restauracja, lub i sieć restauracji.

Na ostatnim fragmencie celowo nie podamy firmy, na jakim z planów oprzemy propozycję skierowaną do konkretnego klienta. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest wsparte na połączonym systemie, który pozwoli zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy również całe zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności z działalności pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a także z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowie małej czy na samym zdaniu, używając standardowy sprzęt PC.