Systemy bezpieczenstwa ruchu lotniczego

Wiele osób stawia sobie pytanie: co to jest krótka zaufania również do czego daje? Odpowiedź można znaleźć w poniższym artykule.

Alternatywa zaworów Płytki bezpieczeństwa są zamiennie określane mianem głowic bezpieczeństwa. Używa się je w punkcie zabezpieczenia różnych układów i urządzeń procesowych przed nadmiernym wzrostem lub spadkiem ciśnienia. Dostępne są w prostych cenach, zdecydowanie mniejszych niż zawory, więc znaczą dla nich doskonałą alternatywę. W wielu sposobach stawia się połączenie zaworów zaufania oraz płytek bezpieczeństwa, dzięki czemu dostaje się podwójną ochronę. Bardzo często, jak sposób zabezpieczenia łączy się płytkę bezpieczeństwa bezpośrednio pod zaworem bezpieczeństwa. Dzięki temu metody zawór jest chroniony przed destrukcyjnym działaniem czynników atmosferycznych oraz przed różnego typie zabrudzeniami. Nie jest konieczności przeprowadzania testów UDT w stosunku do płytek. Zawory muszą mieć tego rodzaju testy każdego roku.

Różne sposoby Różne sposoby płytek bezpieczeństwa potrafią stanowić wdrażane w innych urządzeniach. Powszechnie używa się najprostsze płytki z nacięciem, które pękają w monecie pojawiania się nadmiernie wysokiego ciśnienia w urządzeniach czy maszynach. Płytki można wykorzystać w urządzeniach, które pracują pod bardzo cennym ciśnieniem. Potrafią zatem żyć np. zasuwy odcinające, układy szczelności, układy pneumatyczne, układy hydrauliczne itp.

Zastosowanie Płytka bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) znajduje użycie w sferze spożywczej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej, w to wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko awarii wywołanej niekontrolowanym i gwałtownym wzrostem ciśnienia w urządzeniach, układach czy maszynach.