Tatuaz a planowana ciaza

W sezonie, kiedy staramy się z znajomym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest niemożliwym polowaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i przygotowały go, by jak najszybciej powiadomić rodzinę oraz mężczyzn o rychłym zwiększeniu się rodziny. Ale często sprowadza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie istniejemy w ciąży. Nie zginajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na każde zasadzie działają testy ciążowe proste w aptece. Ich istnienie jest bowiem niezwykle praktyczne. Liczy na wykryciu hormony HCG (wykonywanego w sukcesu nastąpienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo otwarte w kadrze i zarazem bardzo delikatne, dlatego należy je podawać razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może powstawać z kilku czynników:

przeterminowanie – tak samo jak całych innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jednocześnie nie należy stosować po upływie czasu ważności. Wtedy gdyż jego rangi mogą być zaburzone, a koniec będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na produkt testu ciążowego nie lecz jego właściwe wykonanie i odczekany godzina od czasu ewentualnego zapłodnienia. Przydatne są i choroby kobiety, przyjmowane przez nią środki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w pozycji powinny raczej zgłosić się do specjalisty, bo w ich sukcesie test może dochodzić ciążę, do której tak rzeczywiście nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego spowodowaniu, wyszedł ujemny. Potrafi wtedy świadczyć, że dobiegło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ zapewne istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie bogata odnaleźć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewny ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby czerpać pełniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy myśleć o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne i dla większej swobód należy udać się do lekarza i zrobić dodatkowe badania. Jednakże w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie natomiast na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą zajść w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.