Urzadzenie diagnostyczne do mercedesa

Czym jest kolposkop?

http://p3blog.net/polkas/Pl/artykul/kasy_fiskalne_nowy_sacz/Kasy fiskalne Nowy Sącz - Artykuły - Baza wiedzy - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Kolposkop to jeszcze bardziej znane urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klas układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można kupić nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop także jego zastosowanie

Kolposkop stosuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w charakterze wykrycia zmian, jakie mogłyby mówić o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Rozlicza się, że dokładność diagnozy stworzonej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w współzależności od jego rodzaju.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka stoi na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy organizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego przygląda się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w wygodnym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i obserwowanie go na określonym ekranie, a także pisanie i dawanie dla pacjentki, jak oraz do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.