Uzaleznienia rozwijajaca sie choroba cywilizacyjna xxi wieku

Korzystanie z komputera wiąże się z pracą, rozrywką, relaksem, wymianą informacji, wirtualnymi spotkaniami z kobietami, których nie bierzemy na wyciągnięcie ręki. Niestety, stanowi toż jednocześnie źródło uzależnień.

Pierwszy symptom uzależnienia to przekładanie kontaktów wirtualnych nad pracy w świecie realnym - zaniedbywanie czasu, który nie jest spędzany przed komputerem. Tworzy się to więcej często z faktami finansowymi oraz zaniedbywaniem obowiązków, a ponadto - w ekstremalnych przypadkach - swoich pierwszych potrzeb fizjologicznych. Musimy być jeszcze bardzo momentu w Internecie, aby osiągnąć satysfakcję. Kolejnym stopniem jest zawsze intensywne korzystanie ze części internetowych, których nie pokazalibyśmy najbliższym. Przesadne zaangażowanie w zdobywanie nowego sprzętu multimedialnego i oprogramowania, ponadto jest jedynym z faktów.

Leczenie uzależniania od komutera w Krakowie zaczyna się od spotkania ze lekarzem. Jest zatem o tyle problematyczne, że osoby uzależnione często nie zauważają swojego stylu, i toż łączy się z ostatnim, że coraz dużo zatapiają się w dotyku z pozostałymi za pomocą klawiatury i monitora.

Podczas pochodzenia z nałogu ważna jest kontrola czasu spędzanego przed komputerem. Pomocne są programy, które sygnalizują czas spędzony przy monitorze. Ważne jest te angażowanie się w współczesne prace, jakie są poza wirtualne. Czasami nie pragną istnieć obecne - wystarczy, że zaczniemy zabiegać o te dziedzin bycia, które zaniedbaliśmy podczas uzależnienia - nadrabianie kontaktów z linią, znajomymi, a nawet być godzina na spacerach. Najważniejsza w leczeniu jest zmiana przyzwyczajeń. Że w tym pomóc rozpisanie planu dnia, z prawdziwym wypisaniem czynności, jakie winnym być prowadzone w poszczególnych godzinach.