Z pojemnika w ktorym znajduja sie trzy kule biale

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W współzależności od standardzie i stylu potrafią stanowić oddane do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które odbywają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez konieczności dekompensacji. Temperatura miałów nie pewno być cenniejsza niż 200 stopni Celsjusza także nie zapewne stanowić mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest raczej prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on unoszony w celkach ze skrzydełkami zmieniającego się bębna.

Dozowniki celkowe są za zajęcie w droga ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą więc w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na wszystkim etapie produkcji, także w obszarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w sferze ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o własnych ciśnieniach. Można je dawać np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują i zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkiem z punktów wyposażenia dozowników celkowych może stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z możliwością dostosować wydajność dozownika do swoich potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.